Go to ...

SafetyZone.pl

RadioPatrol.PL - information agency: security, work of the police and services, roads, motorization, transport... Security training.

Listen to the RadioPatrol.PL

SafetyZone.pl on YouTubeSafetyZone.pl on TumblrRSS Feed

5 grudnia 2020

18 zamiast 9 osób w busie. Wiózł dzieci…


Aż 16 dzieci, a także opiekun i kierowca jechało dziewięcioosobowym autem  z Litwy do Polski. Pojazd do kontroli zatrzymali inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie. Mimo zakazu,  kierujący odjechał niesprawnym i przepełnionym busem. Został zatrzymany drugi raz po krótkim pościgu przez ITD.

Kontrola miała miejsce w piątek, 15. czerwca na drodze ekspresowej S7 (MOP Sople). W trakcie rutynowej kontroli busa inspektorzy stwierdzili wewnątrz pojazdu zamontowane dodatkowe siedzenia. Dziewięcioosobowym autem z Litwy do Polski jechało aż o 9 osób za dużo: 16. dzieci, opiekun i kierowca. Dzieci jechały na zawody sportowe. Dalece odbiegający od właściwego był również  stan techniczny pojazdu. Inspektor z iławskiewgo oddziału WITD w Olsztynie stwierdził wycieki płynów eksploatacyjnych i nieszczelny układ wydechowy. Samochód nie był też prawidłowo oznakowany, brakowało oznaczenia wymaganego podczas przewozu zorganizowanej grupy dzieci lub młodzieży.

Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i zakazali jego dalszej jazdy. Zatrzymano też prawo jazdy kierowcy i został on ukarany mandatami.

Kontrolujący nakazali prowadzącemu pojazd i opiekunowi grupy podstawienie na parking w MOP Sople autobusu, który miał bezpiecznie dowieźć dzieci na zawody sportowe. Ku zaskoczeniu inspektorów, kierowca zignorował polecenia i ruszył w dalszą trasę niesprawnym i przepełnionym pojazdem. Po krótkim pościgu został ponownie zatrzymany do kontroli. Inspektorzy wraz opiekunem dzieci skontaktowali się z organizatorem zawodów sportowych. Zobowiązał się on w jak najszybszym czasie podstawić sprawny technicznie autobus, który bezpiecznie miał dowieźć dzieci do celu podróży.

(ITD)

Tags: , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More Stories From bezpieczeństwo

About redakcja