Go to ...

SafetyZone.pl

RadioPatrol.PL - information agency: security, work of the police and services, roads, motorization, transport... Security training.

Listen to the RadioPatrol.PL

SafetyZone.pl on YouTubeSafetyZone.pl on TumblrRSS Feed

17 lutego 2019

Akademia medialna RadioPatrol.PL


Szkolenia komunikacji z mediami, systemy medialne, social media, trening udzielania wywiadów, budowanie komunikatów PR, komunikacja wewnętrzna. RadioPatrol.PL emituje na swojej antenie serię audycji edukacyjnych, autorstwa redaktora naczelnego stacji Roberta J. Błaszczyka, pod wspólnym tytułem „Akademia Medialna”. Audycje podejmują zagadnienia z obszaru mediów i bezpieczeństwa. Są skorelowane z projektem realizowanym przez pana redaktora Błaszczyka, który prowadzi wykłady dla studentów (w tym z zarządzania, dziennikarstwa, komunikacji społecznej i bezpieczeństwa) oraz autorskie komercyjne szkolenia i treningi umiejętności, pod wspólnym hasłem „Komunikacja z mediami”.


 

SZKOLENIA MEDIALNE

Dla kogo: pasjonaci mediów, twórcy i zarządcy innowacyjnych kanałów komunikacji (portale społecznościowe/kontentowe) dziennikarze, politycy, samorządowcy, pracownicy działów PR i MR, rzecznicy prasowi, menadżerowie i pracownicy działów komunikacji społecznej, przedsiębiorcy, studenci i uczniowie;

Po co: by świadomie budować wizerunek, udzielając trafnych i właściwych odpowiedzi na pytania dziennikarzy oraz by skutecznie pytać, jako pracownik redakcji; by umiejętnie wykorzystać masowe komunikowanie do przekazu swoich treści, idei, komunikatów; by zainteresować publiczność, odbiorców, audytorium; by umieć odpowiedzieć na „trudne” pytania w czasie, gdy w organizacji wystąpi sytuacja kryzysowa;

Jak: poprzez trening przed kamerą i mikrofonem, w oparciu o nowoczesne i uznane w USA oraz międzynarodowych korporacjach metody pure coachingu, coachingu medialnego i Neurolingwistycznego Programowania (NLP coaching).

Jak pisze redaktor Robert J. Błaszczyk, „coaching medialny, działania treningowe dla i w środkach masowego przekazu, a także szkolenia komunikacji z mediami, również w sytuacjach kryzysowych – to od lat podejmowane przeze mnie działania. Zapraszam na spotkania indywidualne, grupowe, otwarte i zamknięte. Szkolenia medialne mają za zadanie przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej związanej z umiejętnością udzielania wywiadów, wystąpień publicznych, umiejętnego odpowiadania na pytania dziennikarzy w długich autoryzowanych tekstach, jak również krótkich telewizyjnych oraz radiowych „setkach”. Szkolenia medialne to także odkrywanie wiedzy o tajnikach pracy dziennikarzy o mediach od kuchni, o technicDSC09339e radiowej i telewizyjnej produkcji jednostkowych audycji, jak również o całych programach, stanowiących fundamenty potęgi dzisiejszych koncernów medialnych. Takie treningi są niezbędne dla polityków, rzeczników prasowych, specjalistów działów PR i MR, osób zasiadających na menadżerskich stanowiskach narażonych na kontakt z dziennikarzami, pasjonatów mediów, a nawet dla studentów dziennikarstwa lub politologii. Osobiście zarządzałem od 1992 roku programami i firmami medialnymi, byłem redaktorem naczelnym, dyrektorem programowym, niejednokrotnie także twórcą środków masowego przekazu. W ramach coachingu medialnego zapraszam także pasjonatów i przedsiębiorców planujących założyć własne medium. Jestem jednym z niewielu w Polsce ekspertów praktyków zorientowanych w procedurach koncesyjnych, wymaganych podczas procesów przed Krajową Radą Radiofonii i Telewizji. Doradzam w zakresie koncepcji programowych technicznych, ekonomicznych. Pomagam również w zdefiniowaniu i opisaniu już istniejących koncepcji, pod wnioski wymagane do procedury koncesyjnej.

Więcej informacji dostępne są na stronach: medioznawca.eu oraz coach24.com.pl

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More Stories From akademia

About redakcja