Go to ...

SafetyZone.pl

Safety: education, training, news and comments... Edukacja: szkolenia z zakresu bezpieczeństwa: antyterroryzm, kontrinwigilacja.

RadioPatrol.PL – kliknij i słuchaj:

SafetyZone.pl on YouTubeSafetyZone.pl on TumblrRSS Feed

22 kwietnia 2018

Autobus bez hamulców


Kontrole prowadzone przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego bywają ciekawe. Niestety w tym przypadku było nie tylko ciekawie, ale przede wszystkim niebezpiecznie. I to niebezpiecznie zarówno dla przewożonych niesprawnym autobusem dzieci, jak i dla innych uczestników ruch. A ruch to był nie byle jaki, bowiem autobus prawie bez hamulców, jechał po autostradzie A4.

Jak podaje serwis GITD, inspektorzy WITD w Katowicach podczas wykonywania obowiązków służbowych na autostradzie A4 w Gliwicach, zatrzymali do kontroli autobus, należący do polskiego przewoźnika, przewożący grupę dzieci z Opola do Mysłowic. W trakcie kontroli stanu technicznego pojazdu, zauważono, iż przewód hamulcowy doprowadzający powietrze do hamulca z lewej strony na osi kierowanej pojazdu jest całkowicie przerwany, a kierowca zaślepił go… śrubą!

Mimo, iż kierowca doskonale wiedział o niesprawności, zdecydował się na przewóz dzieci, a na domiar złego, przez pewien odcinek drogi, jechał z prędkością przekraczającą 100 km/h, w miejscu gdzie dopuszczalna dla niego prędkość wynosiła maksymalnie 80 km/h. Inspektorzy natychmiast wydali zakaz dalszego kontynuowania jazdy, a przewoźnik został zobowiązany do podstawienia na miejsce kontroli inny pojazd, którym dzieci wraz z opiekunami mogły bezpiecznie kontynuować podróż. Konieczność podstawienie nowego autobusu, nie była jedyną dolegliwością, która spotkała przewoźnika i kierowcę. Kierowca został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 650 zł oraz 2 punktami karnymi za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Zatrzymany został dowód rejestracyjny niesprawnego autobusu, a kierowcy zezwolono jedynie na przejazd do warsztatu.

Źródło: GITD

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More Stories From bezpieczeństwo

About redakcja