Go to ...

SafetyZone.pl

RadioPatrol.PL - information agency: security, work of the police and services, roads, motorization, transport... Security training.

Listen to the RadioPatrol.PL

SafetyZone.pl on YouTubeSafetyZone.pl on TumblrRSS Feed

22 maja 2019

Autobus bez hamulców


Kontrole prowadzone przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego bywają ciekawe. Niestety w tym przypadku było nie tylko ciekawie, ale przede wszystkim niebezpiecznie. I to niebezpiecznie zarówno dla przewożonych niesprawnym autobusem dzieci, jak i dla innych uczestników ruch. A ruch to był nie byle jaki, bowiem autobus prawie bez hamulców, jechał po autostradzie A4.

Jak podaje serwis GITD, inspektorzy WITD w Katowicach podczas wykonywania obowiązków służbowych na autostradzie A4 w Gliwicach, zatrzymali do kontroli autobus, należący do polskiego przewoźnika, przewożący grupę dzieci z Opola do Mysłowic. W trakcie kontroli stanu technicznego pojazdu, zauważono, iż przewód hamulcowy doprowadzający powietrze do hamulca z lewej strony na osi kierowanej pojazdu jest całkowicie przerwany, a kierowca zaślepił go… śrubą!

Mimo, iż kierowca doskonale wiedział o niesprawności, zdecydował się na przewóz dzieci, a na domiar złego, przez pewien odcinek drogi, jechał z prędkością przekraczającą 100 km/h, w miejscu gdzie dopuszczalna dla niego prędkość wynosiła maksymalnie 80 km/h. Inspektorzy natychmiast wydali zakaz dalszego kontynuowania jazdy, a przewoźnik został zobowiązany do podstawienia na miejsce kontroli inny pojazd, którym dzieci wraz z opiekunami mogły bezpiecznie kontynuować podróż. Konieczność podstawienie nowego autobusu, nie była jedyną dolegliwością, która spotkała przewoźnika i kierowcę. Kierowca został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 650 zł oraz 2 punktami karnymi za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Zatrzymany został dowód rejestracyjny niesprawnego autobusu, a kierowcy zezwolono jedynie na przejazd do warsztatu.

Źródło: GITD

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More Stories From bezpieczeństwo

About redakcja