Go to ...

SafetyZone.pl

RadioPatrol.PL - information agency: security, work of the police and services, roads, motorization, transport... Security training.

Listen to the RadioPatrol.PL

SafetyZone.pl on YouTubeSafetyZone.pl on TumblrRSS Feed

22 maja 2019

Autobus z kijem w ramie?


Bezpieczeństwo na polskich drogach zależy w olbrzymiej części od zachowań kierujących i pieszych. Jest dobrze, ale niestety wciąż zdarzają się sytuacje, które można opisać krótko, jak nie agresja, to dziadostwo. Codziennie informujemy o wypadkach kolizjach, utrudnieniach w ruchu drogowym, powodowanych głównie przez zachowania zmotoryzowanych. Nieuwaga, przekroczenie prędkości, szpan, pośpiech, proza drogowego życia… Ale gdy dochodzi do rażących przewinień, za które odpowiedzialni są profesjonaliści – przewoźnicy i kierowcy, wówczas nasza redakcyjna refleksja wydaje się zwyczajnie smutna.

Podobnie muszą czuć się inspektorzy ITD, którzy kontrolując pojazdy ujawniają na polskich drogach także nietypowe wykroczenia. Tak było pod Olsztynem, gdy inspektorzy kończyli kontrolę przewożącego dzieci autobusu. Jak podaje serwis ITD „Czynności kontrolne wykazały szereg naruszeń, m.in., niesprawne zawieszenie, niesprawne oświetlenie oraz niezgodność danych w dowodzie rejestracyjnym w zakresie masy własnej pojazdu. Największe zaskoczenie inspektorów wzbudziła jednak zabezpieczona za pomocą… kija korozja elementów konstrukcyjnych pojazdu. W związku z tak rażącymi naruszeniami inspektorzy ITD zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu zakazując jego dalszego użytkowania. Dodatkowo informacja dotycząca zaistniałej sytuacji zostanie przekazana do właściwego organu samorządu terytorialnego celem jej dalszego wykorzystania przy planowaniu przewozów drogowych dzieci i młodzieży.”

zdjęcia GITD

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More Stories From akademia

About redakcja