Go to ...

SafetyZone.pl

RadioPatrol.PL - information agency: security, work of the police and services, roads, motorization, transport... Security training.

Listen to the RadioPatrol.PL

SafetyZone.pl on YouTubeSafetyZone.pl on TumblrRSS Feed

5 grudnia 2020

Bezpieczeństwo zdrowotne – ZUS i infolinia dla lekarzy


Wprawdzie już prawie 60 proc. zaświadczeń jest wystawiana w w woj. dolnośląskim online, ale ponieważ lekarze mają niewiele czasu na uzyskanie pomocy specjalisty Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w założeniu konta, ściągnięciu bezpłatnego podpisu oraz instrukcji jak wypisać zwolnienie w sieci – ZUS otwiera specjalną infolinię i otwiera wszystkie swoje placówki specjalnie dla nich.

Tematyczna infolinia dotycząca eZLA przeznaczona jest do obsługi lekarzy, asystentów medycznych i pracodawców, którzy mają pytania związane z wystawianiem elektronicznych zwolnień lekarskich. Telefonujący dowiedzą się jak zwolnienie wystawić, jak je anulować i co zrobić, gdy pojawią się problemy związane z brakiem Internetu. Już od godziny 7 rano konsultanci pomagają także w założeniu indywidualnego konta na platformie elektronicznej ZUS, które potrzebne jest do wystawiania zwolnień w sieci oraz instruują jak ściągnąć bezpłatny certyfikat służący do podpisywania dokumentów.  Do naszych specjalistów mogą także telefonować pacjenci, którzy muszą wysłać do ZUS wniosek o wypłatę zasiłku chorobowego albo po prostu chcą mieć wgląd w obieg swoich dokumentów w ZUS – wyjaśnia Iwona Kowalska-Matis Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Część pacjentów, którym lekarz wystawi zwolnienie w sieci musi niestety złożyć wniosek o wypłatę gdyż np. w przypadku przedsiębiorcy lub osoby, której wygasła umowa o pracę ZUS nie wie, że nadal podlega ona ubezpieczeniu i należy jej się kontynuacja zasiłku – dodaje rzeczniczka. Począwszy od 3 grudnia specjalna infolinia ZUS będzie czynna każdego dnia w godzinach od 6.00 do 22.00. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z ZUS.

Centrum Obsługi Telefonicznej COT 22 560 16 00  po połączeniu należy wybrać 0 żeby połączyć się z konsultantem COT po wybraniu zakresu rozmowy.

Źródło: ZUS Wrocław

Tags: , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More Stories From bezpieczeństwo

About redakcja