Go to ...

SafetyZone.pl

RadioPatrol.PL - information agency: security, work of the police and services, roads, motorization, transport... Security training.

Listen to the RadioPatrol.PL

SafetyZone.pl on YouTubeSafetyZone.pl on TumblrRSS Feed

18 sierpnia 2019

Biedne psy! Przewoźnik bez wyobraźni?


Cztery psiaki w temperaturze ponad 30 C przewożone w niewentylowanej przyczepie bez wody! Właściciel, chociaż trudno napisać, że i opiekun tych zwierząt, przyczepę typu SAM z 4. zwierzętami w środku, ciągnął po autostradzie. Został zatrzymany przez inspektorów ITD, bowiem sposób jazdy kierowcy, wskazywał na to, że może on być pod wpływem alkoholu.

Inspektorzy Delegatury Południowo – Zachodniej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego na autostradzie A4 (węzeł Budziszów) mając podejrzenie, iż kierujący może być pod wpływem alkoholu, zatrzymali do kontroli pojazd marki VW Golf z przyczepą lekką typu SAM. Niedługo po rozpoczęciu czynności kontrolnych okazało się, że w zamkniętej przestrzeni przyczepy o wymiarach 176cm x 110 cm x 75 cm przewożone są cztery psy (trzy owczarki belgijskie oraz jeden niemiecki). Mając na uwadze panującą wysoką temperaturę (blisko 30 stopni w cieniu) pojazd wraz z przyczepą został natychmiast skierowany w zacienione miejsce do pobliskiej miejscowości Bielany. Kierujący tłumaczył, że jedzie z Lubania Śląskiego do Bełchatowa i wraca po nieudanej próbie sprzedaży psów. Inspektorzy, reagując na zastałą sytuację, natychmiast nakazali wyprowadzenie psów na świeże powietrze oraz polecili zagwarantowanie im dostępu do wody. Okazało się, że kierujący dysponował jedynie jedną miską oraz niewielką ilością wody, w związku z tym o potrzebną ilość wody zwrócono się do gospodarza z sąsiadującego domu.

Lekkomyślność kierującego potwierdza fakt, iż jeden z psów nie posiadał wymaganych dokumentów, a kierujący tłumaczył, że pies ten, nie był przeznaczony na sprzedaż, a zabrany został jedynie w celach turystycznych. Z uwagi na niewłaściwe warunki przewozu psów o zaistniałej sytuacji zawiadomiono Powiatowego Lekarza Weterynarii z Jawora. Na miejscu obecni byli również przedstawiciele fundacji na rzecz ochrony praw zwierząt „Mondo Cane”. W toku czynności kontrolnych, Powiatowy Lekarz Weterynarii zdecydował o odebraniu właścicielowi psów do czasu zapewnienia im odpowiedniego środka transportu, dodatkowo przeprowadzone zostały czynności mające na celu ukaranie kierującego za przewóz zwierząt w niewłaściwych warunkach i bez wymaganych dokumentów.

Tekst i zdjęcia: Inspekcja Transportu Drogowego

Zapisz

Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More Stories From bezpieczeństwo

About redakcja