Go to ...

SafetyZone.pl

RadioPatrol.PL - information agency: security, work of the police and services, roads, motorization, transport... Security training.

Listen to the RadioPatrol.PL

SafetyZone.pl on YouTubeSafetyZone.pl on TumblrRSS Feed

30 lipca 2021

CBA zatrzymuje „na gorąco”


Biznesmeni chcieli skorumpować jednego z kierowników Grupy Azoty Zakładów Azotowych „Puławy” S.A. Agenci CBA zatrzymali ich tuż wręczeniu łapówki.
Sprawa dotyczyła kontraktu na ponad 8 mln zł.
Ustalenia funkcjonariuszy z lubelskiej delegatury CBA wskazywały na możliwość i próbę skorumpowania  osoby odpowiedzialnej  za BHP w zakładach chemicznych.  Sprawa dotyczyła kontraktu na ponad 8 mln zł na serwisowanie specjalistycznej, multiochronnej odzieży dla pracowników przedsiębiorstwa.
Zakłady azotowe rozważały decyzję niekontynuowaniu, podpisanej jeszcze w 2013 r.,  umowy z zewnętrzną firmą.
W grę wchodził kolejny wielomilionowy kontrakt na 4 lata, który zgodnie z zapisami mógł być przedłużony automatycznie, bez nowego przetargu. Zarząd spółki zewnętrznej, zarabiającej na tej umowie, podjął próbę przekupienia osoby odpowiedzialnej za to w Zakładach Azotowych „Puławy”.

Sprawa nie uszła uwagi CBA. Tuż po wręczeniu 8 tys. zł w gotówce, na parkingu przed jednym z hoteli, lubelscy agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali prezesa  i członka zarządu spółki –  kontraktora zakładów „Puławy”. Zatrzymani usłyszeli zarzuty korupcji gospodarczej i wręczenia łapówki.

Na podstawie materiałów zebranych przez  Delegaturę CBA  w Lublinie, Prokuratura Okręgowa w Lublinie wszczęła śledztwo.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More Stories From abw

About redakcja