Go to ...

SafetyZone.pl

Safety: education, training, news and comments... Edukacja: szkolenia z zakresu bezpieczeństwa: antyterroryzm, kontrinwigilacja.

RadioPatrol.PL – kliknij i słuchaj:

SafetyZone.pl on YouTubeSafetyZone.pl on TumblrRSS Feed

22 kwietnia 2018

„Jaki kraj, taki ANTY-terroryzm…”


Mieli szkolić i doradzać w zakresie bezpieczeństwa! Tymczasem w trakcie podpisywania intratnego milionowego kontraktu z PKP, spółka prawdopodobnie nawet jeszcze nie istniała, nie posiadała żadnej dokumentacji, ani nawet siedziby? Agenci warszawskiej Delegatury CBA zatrzymali 5 podejrzanych w sprawie wyrządzenia znacznej szkody majątkowej spółce PKP S.A. poprzez zawarcie w maju 2016 roku przez spółkę kolejową z jedną z warszawskich spółek niekorzystnej umowy na 1 900 000 zł netto. Umowa dotyczyła realizacji profilaktyki w zakresie zagrożeń terroryzmem bombowym w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

Delegatura CBA w Warszawie,  pod nadzorem Prokuratury  Okręgowej w Warszawie,  prowadzi śledztwo w sprawie wyrządzenia znacznej szkody majątkowej spółce Polskie Koleje Państwowe S.A. w Warszawie.  Postępowanie dotyczy nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w 2016 roku przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi spółki Polskie Koleje Państwowe S.A. w Warszawie.  Wg ustaleń śledczych w maju 2016 roku PKP S.A zawarło z jedną z warszawskich spółek  niekorzystną umowę  na 1 900 000 zł netto obejmującą realizację przedsięwzięć profilaktycznych w zakresie zagrożeń terroryzmem bombowym.
2. marca agenci CBA zatrzymali pięciu podejrzanych w tym śledztwie: Dyrektora Biura Bezpieczeństwa PKP S.A.,  właściciela warszawskiej spółki realizującej  kontrakt , majora  Biura Ochrony Rządu, prezesa innej spółki z
branży ochrony biznesu oraz  pracownika PKP S.A.  Już wcześniej agenci CBA  przeszukali biura PKP S.A. w Warszawie i warszawskiej spółki mającej realizować kontrakt. Zabezpieczono dokumentację związaną z zawarciem kwestionowanej umowy. Trwają kolejne przeszukania w miejscach pracy, zamieszkania i przebywania zatrzymanych osób.

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More Stories From bezpieczeństwo

About redakcja