Go to ...

SafetyZone.pl

RadioPatrol.PL - information agency: security, work of the police and services, roads, motorization, transport... Security training.

Listen to the RadioPatrol.PL

SafetyZone.pl on YouTubeSafetyZone.pl on TumblrRSS Feed

6 lipca 2020

Milion w wyłudzonych gadżetach


Mężczyzna kupował smartfony i sprzęt elektroniczny podszywając się pod pełnomocnika dużej firmy budowlanej – wyłudził w ten sposób towar o znacznej wartości. Straty mogą sięgać nawet miliona złotych. Policjanci odzyskali część wyłudzonego sprzętu.
Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali oszusta, który był już poszukiwany listem gończym za wcześniej popełnione przestępstwa. To 33 letni mieszkaniec okolic Krakowa.


Policjanci zajmujący się zgłoszeniami dotyczącymi wyłudzeń sprzętu elektronicznego, do jakich dochodziło w ostatnim czasie, analizowali elementy wspólne pojawiające się w tych sprawach – wiadomo było, że za tymi wyłudzeniami stoi jedna osoba. Mężczyzna podszywał się pod pełnomocnika dużej firmy budowlanej.  Pojawiał się w punktach sprzedaży sprzętu elektronicznego i przedstawiał dokumenty, z których wynikało, że reprezentuje dużą firmę budowlaną. Deklarował następnie chęć zakupienia dużej ilości sprzętu elektronicznego wysokiej klasy – smartfony, ipady, komputery, wszystko na konto firmy.
Jak się później okazywało, dokumenty mające potwierdzać pełnomocnictwo były sfałszowane – właściciele firmy, której nazwa pojawiała się w tych dokumentach nic nie wiedzieli o zamawianym na ich konto towarze ani tym bardziej – o mężczyźnie, który podawał się za ich pracownika.
Policjanci zatrzymali oszusta zanim zdołał wyłudzić kolejny sprzęt – odzyskali ipady, smartfony  i komputery wartości prawie 200 tysięcy złotych.
Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawione zostały zarzuty oszustwa i posługiwania się podrobionymi dokumentami. Trafił do aresztu śledczego – w najbliższym czasie będzie odbywał wyrok za wcześniej popełnione przestępstwa (ma do odsiedzenia dwa lata i dziesięć miesięcy), odpowie także za te oszustwa, które udowodnili mu śledczy w tej sprawie.
Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Podgórze.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More Stories From bezpieczeństwo

About redakcja