Go to ...

SafetyZone.pl

Safety: education, training, news and comments... Edukacja: szkolenia z zakresu bezpieczeństwa: antyterroryzm, kontrinwigilacja.

RadioPatrol.PL – kliknij i słuchaj:

SafetyZone.pl on YouTubeSafetyZone.pl on TumblrRSS Feed

22 kwietnia 2018

Na łapówkach nie wypłyniesz…


Szczeciński żeglarz i znany kapitan jednego z najszybszych jachtów w Polsce, został zatrzymany przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Sprawa jest poważna. Jak redakcję RadioPatrol.PL poinformował Piotr Kaczorek z CBA, zatrzymany mężczyzna usłyszał już korupcyjne zarzuty. Żeglarz ubiegał się o kontrakt sponsorski w jednym ze znaczących zakładów chemicznych należących do Skarbu Państwa. Według informacji opublikowanych m.in. przez serwis radia RMF-FM, chodzi o Zakłady Chemiczne w Policach. Jak dodaje Piotr Kaczorek z CBA „zatrzymany żeglarz za korzystną dla niego decyzję i zasponsorowanie mu  uczestnictwa w znanych regatach oceanicznych na Pacyfiku oferował korzyść majątkową w postaci pieniędzy. Agenci CBA ustalili, że chciał w ten sposób uzyskać 235 tys. zł.
Prokuratura Regionalna w Szczecinie postawiła zatrzymanemu przez CBA zarzuty przekupstwa menedżerskiego (art. 296a § 2 kk w związku z art. 12kk) za złożoną przez niego obietnicę udzielenia korzyści majątkowej, stosując jednocześnie wolnościowe środki zapobiegawcze – dozór i poręczenie majątkowe.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More Stories From bezpieczeństwo

About redakcja