Go to ...

SafetyZone.pl

RadioPatrol.PL - information agency: security, work of the police and services, roads, motorization, transport... Security training.

Listen to the RadioPatrol.PL

SafetyZone.pl on YouTubeSafetyZone.pl on TumblrRSS Feed

6 lipca 2020

Policyjne uderzenie w narkobiznes


Krakowscy policjanci przejęli prawie 24 kilogramy narkotyków przygotowanych do dystrybucji oraz zlikwidowali profesjonalną plantację konopi indyjskich. 34-letni właściciel odpowie karnie za wytwarzanie znacznych ilości narkotyków a jego wspólnik za współudział. Zatrzymani powiązani są ze środowiskiem chuliganów „okołostadionowych”.
Krakowscy policjanci systematycznie rozpracowują podziemie narkotykowe, likwidując kolejne fabryki narkotyków czy plantacje konopi indyjskich,  zabezpieczając substancje  odurzające oraz rozliczając karnie osoby związane z tym procederem. Tym samym kolejne partie narkotyków nie zasilają krajowego jak i małopolskiego  „czarnego”  rynku.
W ostatnim czasie policjanci zwalczający przestępczość narkotykową w Krakowie zlikwidowali kolejną plantację konopi indyjskich i zabezpieczyli  kilkadziesiąt kilogramów marihuany.  Z informacji posiadanych przez policjantów wynikało, że narkotyki pochodzą z krakowskiego Podgórza a ich produkcją zajmują się środowiska powiązane z tzw. przestępczością „kibolską”.
kwpkrakow11012016aTuż przed weekendem, w godzinach porannych policjanci weszli na jedną z  prywatnych posesji w tej dzielnicy. Podczas przeszukania domu jednorodzinnego  na strychu ujawniono plantację konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli donice z roślinami w różnej fazie wzrostu (od 60 do150 cm wysokości ) a także kilkanaście sadzonek konopi. Dodatkowo zabezpieczono sprzęt służący do  pielęgnacji uprawy m.in. specjalistyczne lampy, sprzęt do nagrzewania, nawozy i odżywki.  A także zeszyt z instrukcjami uprawy i pielęgnacji roślin.
W pomieszczeniu tym znajdowały się także młynki do rozdrabniania roślin oraz wagi  elektroniczne, służące do koncesjonowania narkotyków. Policjanci podczas przeszukania natrafili także na zeszyty z zapiskami dealerskimi oraz kilka telefonów komórkowych  i gotówkę. Na strychu znaleziono także  suszące się ścięte krzewy konopi a także już wysuszone i przygotowane do zmielenia. W sumie zabezpieczono prawie 24 kilogramy marihuany.
Policjanci zatrzymali 34-letniego syna właścicieli posesji. Mężczyzna usłyszy zarzuty wytwarzania znacznych ilości narkotyków (art.53 ust.2 ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii). Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 lat wzwyż.
Jak przyznają policjanci sprawa jest rozwojowa. Ustalane będą kolejne osoby, które odbierały  marihuanę od mężczyzny.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More Stories From bezpieczeństwo

About redakcja