Go to ...

SafetyZone.pl

RadioPatrol.PL - information agency: security, work of the police and services, roads, motorization, transport... Security training.

Listen to the RadioPatrol.PL

SafetyZone.pl on YouTubeSafetyZone.pl on TumblrRSS Feed

22 maja 2019

Prawie zabili człowieka


Ledwo z życiem uszedł młody mężczyzna, który poprosił o przysługę swoich znajomych. Mieli go podwieźć do innej miejscowości. Zamiast tego pojechali nad stary kamieniołom i chcieli zabić swojego kolegę. 28-letni mężczyzna był brutalnie bity, jednak uciekł swoim oprawcom. Sprawą zajęli się policjanci. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze zatrzymali trzech mieszkańców Gminy Czarny Bór. W czasie policyjnej akcji jeden z agresywnych sprawców, chciał uderzyć funkcjonariusza siekierą. Sąd zastosował już wobec nich tymczasowe aresztowanie na okres 3. miesięcy. Teraz za usiłowanie zabójstwa grozi im kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Z relacji Grzegorza Szewczyka, policjanta Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze wynika, że funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego, w toku prowadzonych działań, ustalili i zatrzymali trzy osoby podejrzane o usiłowanie zabójstwa 28-letniego mieszkańca Gminy Czarny Bór. Zatrzymani to mieszkańcy Gminy Czarny Bór w wieku 22, 23 i 35 lat. Do zdarzenia doszło w nocy 7. maja 2017 r. Na podstawie zgromadzonego obszernego materiału dowodowego w prowadzonym postępowaniu ustalono, że pokrzywdzony przebywając na terenie Kamiennej Góry tej nocy zadzwonił po swoich znajomych z prośbą o przetransportowanie go do innej miejscowości na terenie powiatu wałbrzyskiego. W umówione miejsce podjechał samochód osobowy z trzema mężczyznami w środku, do którego wsiadł pokrzywdzony. Pojazd udając się w kierunku Wałbrzycha zboczył z trasy i skierował się do byłego kamieniołomu w miejscowości Borówno. Ofiara po wyjściu z pojazdu została przewrócona na ziemię i była brutalnie bita przez sprawców. Na szczęście pokrzywdzonemu w pewnym momencie udało się oswobodzić i oddalić z miejsca zdarzenia. Kompleksem leśnym dotarł on do miejscowości Krzeszów skąd jeden z mieszkańców wezwał pomoc. Policjanci w toku prowadzonych czynności w tej sprawie zatrzymali podejrzanych o ten czyn mężczyzn. W jednym z mieszkań na terenie Gminy Czarny Bór dokonali zatrzymania ukrywającego się 22-latka. Podejrzany za pomocą niebezpiecznego narzędzia w postaci siekiery usiłował jeszcze uderzyć funkcjonariusza Wydziału Kryminalnego. Po jego obezwładnieniu został zatrzymany.

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze zastosował tymczasowe aresztowanie wobec trzech zatrzymanych na okres 3 miesięcy. Przypomnijmy, że za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More Stories From bezpieczeństwo

About redakcja