Go to ...

SafetyZone.pl

RadioPatrol.PL - information agency: security, work of the police and services, roads, motorization, transport... Security training.

Listen to the RadioPatrol.PL

SafetyZone.pl on YouTubeSafetyZone.pl on TumblrRSS Feed

5 grudnia 2020

Ukrył się w… psim kojcu.


Zdesperowany uciekinier, przed policyjnym pościgiem ukrył się w… kojcu dla psa! Policjanci prewencji komisariatu w Wałbrzychu po pościgu zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i podjął ucieczkę. Nastolatek, aby nie dać się złapać funkcjonariuszom, staranował bramę posesji w dzielnicy Szczawienko i ukrył się w kojcu dla psa. Czujni policjanci zatrzymali mężczyznę i ustalili dodatkowo, że jest on osobą poszukiwaną. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Kierujący samochodem osobowym tuż przed północą jechał w kierunku Podzamcza w Wałbrzychu. Na widok patrolu młody mężczyzna przyspieszył, dlatego funkcjonariusze włączyli w radiowozie sygnały pojazdu uprzywilejowanego celem dokonania kontroli drogowej. Kierujący pomimo to dalej kontynuował jazdę uciekając kolejnymi ulicami, aż skręcił w ulicę Kamienną. Tam po staranowaniu bramy wjazdowej do jednej z posesji, zaczął uciekać pieszo, a następnie ukrył się w kojcu dla psa.  Ostatecznie został zatrzymany przez policję.

19-letni mieszkaniec Świdnicy w trakcie legitymowania oświadczył policjantom, że jest osobą poszukiwaną, dlatego podjął decyzję o ucieczce. Miał jednak uprawnienia do kierowania pojazdami oraz był trzeźwy. Młodociany przestępca odpowie teraz za niezatrzymanie samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna. Mężczyzna w związku z tym, iż był osobą poszukiwaną, trafił już do Zakładu Poprawczego w Świdnicy.

redakcja za KWP we Wrocławiu

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More Stories From bezpieczeństwo

About redakcja