Go to ...

SafetyZone.pl

RadioPatrol.PL - information agency: security, work of the police and services, roads, motorization, transport... Security training.

Listen to the RadioPatrol.PL

SafetyZone.pl on YouTubeSafetyZone.pl on TumblrRSS Feed

14 maja 2021

Romantyczny złodziej?


Przyszedł do jubilera, aby kupić pierścionek dla dziewczyny. Duży i z brylantem. Jednak był to tylko pretekst do kradzieży. 23-latek ukradł całą paletę z biżuterią wartą około 80 tys. zł i uciekł. Policjanci po obejrzeniu monitoringu od razu wiedzieli, kogo mają szukać. Paweł D. po kilku godzinach został zatrzymany. Odzyskano w sumie ponad 40 pierścionków. A znany policji podejrzany już jest w tymczasowym areszcie. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek 15 października do jednego ze sklepów jubilerskich w Bartoszycach wszedł mężczyzna. Klient powiedział ekspedientce, że chce kupić pierścionek dla dziewczyny. Koniecznie miał być on duży i z diamentem. Sprzedawczyni wyjęła całą paletę z biżuterią i podała ją klientowi do obejrzenia. Ten wykorzystując moment, w którym ekspedientka zajęła się innymi klientami, zabrał ze sklepu paletę z 64 pierścionkami. Uciekając gubił po drodze drogocenne fanty. Biegnąca za sprawcą obsługa sklepu odnalazła kilkanaście pierścionków.

O zdarzeniu natychmiast została powiadomiona policja. Kryminalni po zapoznaniu się z zapisem sklepowego monitoringu rozpoznali sprawcę jako Pawła D. znanego policjantom z wcześniejszych kradzieży i rozbojów. Do późnych godzin trwały czynności w tej sprawie m.in. sprawdzanie miejsc, w których mógł ukryć się podejrzany. Jeszcze tego samego dnia około godziny 23.00 policjanci zatrzymali Pawła D. na jednej z ulic Bartoszyc i odzyskali 30 pierścionków.

Z ustaleń policji wynika, że 23-latek ma na swoim koncie jeszcze kilka innych przestępstw i wykroczeń.

Paweł D. został tymczasowo aresztowany. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Więcej na: http://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/15108,Bartoszyce-Pod-pretekstem-zakupu-pierscionka-dla-dziewczyny-ukradl-cala-palete-z.html

zdjęcia warmińsko-mazurska Policja

Tags: , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More Stories From bezpieczeństwo

About redakcja