Go to ...

SafetyZone.pl

RadioPatrol.PL - information agency: security, work of the police and services, roads, motorization, transport... Security training.

Listen to the RadioPatrol.PL

SafetyZone.pl on YouTubeSafetyZone.pl on TumblrRSS Feed

30 lipca 2021

Szkolenia MEDIALNE

SZKOLENIA MEDIALNE

Dla kogo: pasjonaci mediów, twórcy i zarządcy innowacyjnych kanałów komunikacji (portale społecznościowe/kontentowe) dziennikarze, politycy, samorządowcy, pracownicy działów PR i MR, rzecznicy prasowi, przedsiębiorcy, menadżerowie i pracownicy działów komunikacji społecznej, studenci i uczniowie; Po co: by świadomie budować wizerunek, udzielając trafnych i właściwych odpowiedzi na pytania dziennikarzy oraz by skutecznie pytać, jako pracownik redakcji; by umiejętnie wykorzystać masowe komunikowanie do przekazu swoich treści, idei, komunikatów; by zainteresować publiczność, odbiorców, audytorium; by umieć odpowiedzieć na „trudne” pytania w czasie, gdy w organizacji wystąpi sytuacja kryzysowa; Jak: poprzez trening przed kamerą i mikrofonem, w oparciu o nowoczesne i uznane w USA oraz międzynarodowych korporacjach metody pure coachingu, coachingu medialnego i Neurolingwistycznego Programowania (NLP coaching).

Coaching medialny, działania treningowe dla i w środkach masowego przekazu, a także szkolenia komunikacji z mediami, również w sytuacjach kryzysowych – to od lat podejmowane przeze mnie działania. Zapraszam na spotkania indywidualne, grupowe, otwarte i zamknięte. Szkolenia medialne mają za zadanie przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej związanej z umiejętnością udzielania wywiadów, wystąpień publicznych, umiejętnego odpowiadania na pytania dziennikarzy w długich autoryzowanych tekstach, jak również krótkich telewizyjnych oraz radiowych „setkach”. Szkolenia medialne to także odkrywanie wiedzy o tajnikach pracy dziennikarzy o mediach od kuchni, o technice radiowej i telewizyjnej produkcji jednostkowych audycji, jak również o całych programach, stanowiących fundamenty potęgi dzisiejszych koncernów medialnych.

Takie treningi są niezbędne dla polityków, rzeczników prasowych, specjalistów działów PR i MR, osób zasiadających na menadżerskich stanowiskach narażonych na kontakt z dziennikarzami, pasjonatów mediów, a nawet dla studentów dziennikarstwa lub politologii.

Trener szkoleń medialnych, wystąpień publicznych, dziennikarstwa i rzecznictwa prasowego, Robert J. Błaszczyk: „…osobiście zarządzałem od 1992 roku programami i firmami medialnymi, byłem redaktorem naczelnym, dyrektorem programowym, niejednokrotnie także twórcą środków masowego przekazu. W ramach coachingu medialnego zapraszam także pasjonatów i przedsiębiorców planujących założyć własne medium. Jestem jednym z niewielu w Polsce ekspertów praktyków zorientowanych w procedurach koncesyjnych, wymaganych podczas procesów przed Krajową Radą Radiofonii i Telewizji. Doradzam w zakresie koncepcji programowych technicznych, ekonomicznych. Pomagam również w zdefiniowaniu i opisaniu już istniejących koncepcji, pod wnioski wymagane do procedury koncesyjnej. Byłem również wykładowcą dziennikarstwa w Wyższej Szkole Zarządzania „Edukacja” oraz Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu, redaktorem naczelnym „RadioPatrol.PL”. W ramach działań medialnych współtworzę i prowadzę w  projekt „Radiowa Akademia Medialna”, opisujący przyszłość nowych mediów, na podstawie podejmowanych praktycznych działań i w odniesieniu do aktualnych badań. Prowadziłem tysiące audycji radiowych i programów telewizyjnych, imprez, uroczystości, gali, koncertów, eventów okolicznościowych. Media to już żywioł, w którego praktyczne zagadnienia wprowadzam swoich słuchaczy, studentów i coache…

Po więcej informacji i w celu zamówienia usług zapraszam:

redakcja (at) radiopatrol.pl

#media #szkolenia #kamera #mikrofon #dziennikarz #pr #mr #rzecznik #kryzys